Życzę Wam...


Robaczki moje, którzy tak wiernie i regularnie wchodzicie na mojego bloga. Właśnie tym dajecie mi każdego dnia najlepszy prezent: gwiazdkowy, mikołajkowy, na Dzień Dziecka i urodziny - wszystko razem. Wasze komentarze, Wasze "lajki" na Facebooku, Wasze ciepłe i krytyczne słowa, za wszystkie dziękuję. 

Nie wyobrażam sobie, żebym mogła nie złożyć Wam życzeń. Dlatego chciałabym, żebyście w najbliższym roku mieli obok siebie kogoś, kto poczeka z kolacją i buziakiem. Albo żebyście chociaż mieli na kogo tak czekać. Żeby barszcz nie zostawił żadnych plam, żeby uszka i pierogi kleiły się "same", a makowiec uderzał do głowy jak najlepszy narkotyk, żeby w karpiu nie było ości, a łuska przyniosła miliony monet w Waszych portfelach. 

Oby Wasza doba się wydłużyła do 48 godzin - może wtedy na nic nie braknie Wam czasu, żebyście doceniali tych, którzy są przy Was póki są, żebyście z cierpliwością Dalai Lamy odpowiadali na pytania "kiedy ślub?" i z uśmiechem przyjmowali komentarze na temat Waszego wyglądu. Żeby ciotka Jadwiga nie przypominała o tykającym zegarze, a wujek Staszek nie mówił "chodź do wujcia na kolanka!". 

Żebyście pod choinką znaleźli to, co najcenniejsze. Radość, powód  do śmiechu i coś od czego można przytyć. A skoro o tyciu mowa, to żeby słodycze szły tylko w cycki (własne w przypadku pań, ukochanej w przypadku panów), a boczek nigdy w boczki. Żeby otaczały Was fajne babeczki - nie tylko te z piekarnika. Żebyście cieszyli się życiem, poznawali nowe miejsca, nowych ludzi. Odkrywali. Doświadczali. Żyli. 

Nie żałujcie, nie rozpamiętujcie. Nigdy nie wiecie, ile jeszcze świąt będzie w tym samym składzie. Doceńcie, co macie. Bo macie więcej niż Wam się wydaje!

Wszystkiego Najpyszniejszego! 4 komentarze:

 1. Szkoda, że nie było Cię stać na życzenia dla kogoś, kto naprawdę na nie liczył

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rozumiem takich personalnych wycieczek, jeśli nie jesteś w stanie się podpisać.

   Powyższe życzenia są dla wszystkich. Dla tych, którzy na to liczyli i dla tych, którzy zupełnie się nie spodziewali. Nie mam zwyczaju składać życzeń każdemu z osobna. Jeśli "ktoś kto naprawdę na nie liczył" - kimkolwiek jest - chce ode mnie życzeń, to wlaśnie są w tym poście.

   Usuń
 2. Wesołych Świąt dla Ciebie również i wszystkiego naj!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewa dziękuję Ci bardzo! A ja Tobie życzę tej Australii... bo potem to już wszędzie będzie blisko i tanio :)

   Usuń

 

Popularne posty

Reklama

Podążaj za widelcem

Polecam

Durszlak.pl
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
Odszukaj.com - przepisy kulinarne